Soukromá psychologická poradna

Vaše příběhy

Životní zkušenost - pokus o znásilnění

Jak si většina lidí myslí, že znásilnění se může stát pouze v noc a v temných uličkách, tak ze zkušenosti mohu říci, že tomu tak není.

Bylo krásné jarní nedělní poledne, jela jsem z centra Prahy domů a moc jsem se těšila na manžela a na to co budeme společně podnikat. Byla jsem zabrána do svých vlastních myšlenek, jak to bude krásné až spolu půjdeme na domluvenou procházku a posadíme se někde na zahrádce a dáme si kávu a budeme si společně užívat jeden druhého, a jak si budeme vychutnávat krásné počasí.

Vystoupila jsem z tramvaje, nic netušící jsem se vydala směrem k domovu. Sice jsem zaregistrovala další vystupující lidi z tramvaje, ale v neděli v poledne Vás nic špatného nenapadne. Už cestou naší ulicí jsem si všimla, že někdo jde za mnou, ale nic špatného jsem to neviděla. Došla jsem k našemu domu, odemkla jsem a za mnou do domu vstoupil muž.

Stále nic divného, vyšla jsem do prvního mezi patra a najednou jsem za zády cítila něčí dech, ten muž mě doběhl, vytáhl nůž a položil mi ho na záda a řekl „buď zticha, nebo tě zabiju“ v tu chvíli jsem měla pocit, že je to jenom zlý sen, že to není pravda, že tohle se nemůže stát mě, že se to stává jenom ve filmu. „Co teď, když začnu křičet může se leknout a muže mi velice ublížit“, Ani jsem netušila, dokážu v takto krizové situaci rychle a racionálně přemýšlela. První co mě napadlo, „hlavně klid nenechám si od toho chlapa pocuchat fasádu“ to vše probíhalo během pár sekund, nebo mi to tak připadalo. Tak co teď napadlo mě, že mu řeknu, že půjdeme nahoru, ale on to pochopil a řekl že ne, že ví, že tam bydlím a já opět začala rychle přemýšlet co dál.

Řekl mi, ať si sundám kalhoty. Napadla mě jediná věc a doufala, že to vyjde, protože jsem celou dobu měla na zádech ten nůž. Začala jsem si sundávat kalhoty a v tu chvíli jsem si periferně všimla, že schoval nůž, aby měl volné ruce. Sundala jsem si kalhoty a vzala je do ruky a najednou jsem si řekla, teď, a nebo nikdy. Nečekaně jsem rychle začala utíkat a volat manžela. Snažil se běžet za mnou a snažil se mě chytit, ale strach dokáže divy a naštěstí se mu to nepovedlo Utíkala jsem dostatečně rychle, když slyšel, že volám manžela, tak se asi lekl, že mě nemůže dohonit a že mi manžel přijde na pomoc.

Povedlo se mi utéct, byla jsem celá rozklepaná strachy a hrůzou. Doběhla jsem domů a manžel slyšel můj křik a okamžitě vyběhl ven. Když mě viděl okamžitě pochopil co se stalo a vyběl za ním, ale bohužel utekl přes dvorky a manželovi se ho nepovedlo chytit.

Když se manžel vrátil snažil se mě uklidnit, když jsem byla schopná mluvit, ptal se mě jestli to chci nahlásit ani na moment jsem nepřemýšlela o opaku, protože jsem si

moc dobře uvědomovala, že takové štěstí, že mi neublížil jinak než psychicky nemusí mít každá.

Sice jsem se musela nejprve uklidnit a pořádně se umýt, strašně mi vadilo, že se mě dotýkal. Když jsem se uklidnila tak mě manžel odvezl na policii.

Takové zkušenosti, že policie je netaktní a necitlivá vůči ženám vůbec nemám. Policisté byli velice ohleduplní a opatrní v každé otázce. Snažili se opatrně pokládat otázky, co se mi stalo.

Závěrem bych chtěla vzkázat všem ženám, že je velice důležitá prevence. Být připravená znamená nebýt zaskočená. Kdybych o Vás věděla určitě bych chtěla využít Vašich zkušeností. Nemám, totiž představu, že bych rovnou z ulice navštívila nějakou policejní stanici s otázkou toho, „pánové řekněte mi, co mám dělat a jak se vyvarovat toho, aby mě někdo nepřepadl“, ale u Vás mám jistotu, že bych rady dostala, protože jak jsem četla, Vaše poradna se právě orientuje na možnou kriminalitu a ne pouze na klasickou psychologickou poradnu, kterou nabízí každý. Snad můj příběh, a Vaše poradna jiným ženám pomůže.

2

Byla pro vás naše služba přínosem ?

Ano (4 | 100%)
Ne (0 | 0%)

Stali jste se obětí nějakého tr. činu ?

Ano (4 | 80%)
Ne (1 | 20%)

Máte problémy sexuální povahy ?

Ano (4 | 80%)
Ne (1 | 20%)

Máte problémy v partner. vztahu ?

Ano (4 | 80%)
Ne (1 | 20%)

Zvládáte výchovu svých dětí dobře ?

Ano (3 | 100%)
Ne (0 | 0%)

Potřebujete právní konzultaci ?

Ano (1 | 33%)
Ne (2 | 67%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one