Soukromá psychologická poradna

Vaše příběhy

Příběh ze života – domácí násilí – latentní kriminalita

Na začátku tohoto příběhu byli dva krásní a zamilovaní lidé. Krásný mladý pár, který si plánoval krásný a dlouhý společný život. Tak jak to chodí, z velké lásky se narodil syn, mladá rodina začala fungovat. Vše bylo krásné a harmonické. Mladá maminka vychovávala syna a starala o jejich dítě a společnou domácnost a mladý tatínek se staral o finanční zabezpečení jejich rodiny

Léta plynula a život začal zapadat do zajetých kolejí, syn začal chodit do školy a maminka opět nastoupila do zaměstnání a tady začíná náš příběh.

V tuto chvíli se začala pomalu projevovat povaha tatínka. Byl to chorobný a násilnícký žárlivec, zpočátku jeho žárlení bylo po maminku milé, jelikož jí tím dával najevo jak ji má rád a jak mu na ni záleží, ale jak šel čas tatínkova žárlivost začala nabírat na čím dál tím, větší intenzitě.

Jeho žárlivost spočívala v nesmyslném obviňování partnerky. Kde byla, co dělala, s kým se bavila, jak je možné, že její cesta z práce trvala o pět minut déle než předešlý den, proč nebyla v pracovní době na svém telefonu, když jí manžel zrovna volal. Začalo bezdůvodné obviňování a podezírání. Maminka z počátku vše snášela v klidu a s rozvahou, ale když jeho chování vygradovalo do první facky, začala mít strach. Bála se to někomu říci. Měla pocit, že manžel má pravdu, že nic nestíhá, že vše dělá špatně a že je od svého manžela vlastně právem potrestána.

Nezůstalo u jedné facky a fyzické násilí se stupňovalo. Když se odvážila svěřit své kamarádce tak ta jí vůbec nevěřila. Kamarádka vzpomínala na to, že když jsou společně viděni ve společnosti mimo domov, tak, že je její manžel k ní úžasně milý, pozorný, ohleduplný. Stále se kolem ní točí a v očích druhých to vypadá, že ji stále chýčká a nosí na rukou a dělá vše, co ji na očích vidí. Naše hrdinka tohoto příběhu zjistila, že vlastně i když by se potřebovala někomu svěřit, tak jí to nikdo nevěří.

Po této zkušenosti na nějakou dobu rezignovala a snažila se dělat vše, co její chorobně žárlivý manžel vyžaduje, ale to fungovalo pouze krátkou dobu, protože náš záporný hrdina v tomto příběhu stále více a více ukazoval, jaká je vlastně jeho násilnická povaha. Pro naši maminku začalo peklo na zemi, spoustu věcí snášela a říkala si, že nemůže jejich synovi vzít tátu.

Takto jejich manželství fungovalo sedmnáct let, když už dávno nezůstávalo u jedné facky a domácí násilí bylo na denním pořádku, maminka našla odvahu, a zašla za odborníkem, za psychologem.

Ten svou novou klientu vyslechl a začal pomalu rozebírat její rodinný problém, když maminka přišla poprvé za odborníkem, byla úplně na dně svých sil. Byla unavená, vyčerpaná, vyděšená, bála se komunikovat. Po několika konzultačních sezeních s odborníkem našla odvahu svůj problém řešit. Situace to nebyla vůbec jednoduchá, ale vždy když potřebovala poradit a podat pomocnou ruku měla se na koho obrátit

Když naše hrdinka našla odvahu a začala svůj problém řešit a začala postupovat podle rad svého psychologa, uvědomovala si, že kdyby tak, neudělala, nikdy by svou situaci nedokázala řešit. Sice řešení jejího manželského problému trvalo několik let, ale stále si uvědomovala, že konečně našla odvahu k radikálnímu řešení.

Ano situace naší hrdinky se začala řešit a nakonec byla vyřešena. Z toho vyplývá, že když máte jakýkoliv problém, který je pro vás neřešitelný, snažte se najít odvahu a kontaktovat NAŠÍ psychologickou poradnu, jistě společně nalezneme řešení.

1

Byla pro vás naše služba přínosem ?

Ano (4 | 100%)
Ne (0 | 0%)

Stali jste se obětí nějakého tr. činu ?

Ano (4 | 80%)
Ne (1 | 20%)

Máte problémy sexuální povahy ?

Ano (4 | 80%)
Ne (1 | 20%)

Máte problémy v partner. vztahu ?

Ano (4 | 80%)
Ne (1 | 20%)

Zvládáte výchovu svých dětí dobře ?

Ano (3 | 100%)
Ne (0 | 0%)

Potřebujete právní konzultaci ?

Ano (1 | 33%)
Ne (2 | 67%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one